/
/
Postępowanie sądowe przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym

Postępowanie sądowe przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym

Otrzymanie decyzji organu II instancji, z którą podatnik się nie zgadza upoważnia go do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji.

Wyrok wydany przez WSA rozstrzyga o tym czy decyzje organu I i II instancji wydane były zgodnie z prawem zarówno w aspekcie proceduralnym, w szczególności postępowania dowodowego oraz prawidłowości zastosowania przepisów prawa. Dlatego też WSA nie prowadzi postępowania dowodowego, a jedynie bada czy organy prawidłowo przeprowadziły to postępowanie oraz weryfikuje prawidłowość interpretacji i zastosowania przepisów będących podstawą wymiaru zaległości podatkowych.

Wyrok WSA może uchylić decyzje organów podatkowych lub oddalić skargę uznając, że nie naruszają one obowiązującego prawa. W przypadku negatywnego wyroku WSA podatnikowi przysługuje skarga do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Termin rozpatrzenia skargi przez WSA we Wrocławiu wynosi ok. 1 roku.

Podobne artykuły

Rodzaje transakcji podlegających obowiązkom dot. cen transferowych – co warto wiedzieć?

Regulacje dot. cen transferowych stanowią sposób na zabezpieczenie interesów państwa poprzez zapobieganie niedozwolonych prawem optymalizacji podatkowych. [...]

Czytaj dalej
specjalista ceny transferowe

Jak wybrać doradcę do obsługi cen transferowych?

Ceny transferowe nie są już nowym zagadnieniem w kontekście prawa podatkowego i finansowego, a jednak nadal [...]

Czytaj dalej

Ceny transferowe – najczęstsze wątpliwości

Instytucja cen transferowych nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem po stronie przedsiębiorców. Po pierwsze – odkąd [...]

Czytaj dalej